herasathamayeshepishgiriکارگاه آموزشی ویژه آموزش های نوین مدیران حراست بهزیستی کل کشور با حضور داود احمدی نژاد دبیر کل کمیته پدافند غیر عامل، دکتر ابولحسن فقیه رییس سازمان بهزیستی کشور، شمس ریاست حراست کل کشور و سردار جوانی معاونت سیاسی حوزه نمایندگی ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و جمعی از مدیران و حراست شهرستان ها در مجتمع بهزیستی نارمک برگزار شد.

به  گزارش روابط عمومی سازمان بهزیستی استان تهران داوود احمدی نژاد در این جلسه با اشاره به این که کار در بهزیستی  از سخت ترین کارها است گفت: خودکفایی انسان را به همه چیز می رساند، خداوند به انسان اراده داده تا بتواند در سختی ها گام بردارد و اسلام برای مسائل مهم راهکارهایی را پیش بینی کرده است.

وی در ادامه به اهمیت استقلال و خودکفایی پرداخت و افزود: نباید صرفا به نظریه های اروپایی اکتفا کرد چرا که ما دانشمندان برتری مانند ابن سینا و رازی را داریم که از هر نظر والاتر از آن ها هستند.

احمدی نژاد با ذکر این نکته که مهمترین امر در هر کاری پیشگیری است افزود: ما در مسئله پیشگیری مشکل داریم و به دنبال راه کارهای اروپایی هستیم، امروزه ما شاهد گسترش علم پزشکی هستیم ولی عملا می بینیم که آمار مرگ و میر به شدت بالا رفته و دلیل این قضیه تنها این است که ما دنباله رو شده ایم.

دبیر کمیته پدافند غیر عامل با اشاره به این نکته که انقلاب ایران سبب رشد و شکوفایی استعدادها شده است گفت: متاسفانه امروز در امر پزشکی چشم به غرب داریم حتی به اذعان یک پزشک، داروهای تقویتی غربی سبب رشد معلولیت در ایران شده است.

وی در ادامه افزود: ایران در حال حاضر در بسیاری از زمینه ها دیکته خارجی ها را نمی پذیرد. در موارد علمی هم باید همین گونه باشد فرمول های آن ها برای ما نتیجه معکوس دارد.

داوود احمدی نژاد گفت: در حال حاضر بیماری و معلولیت فقط مختص شهرها نیست بلکه دامن‌گیر روستاها نیز شده است، که این مسئله خود اهمیت کار پیشگیری را دوچندان می کند لازم است برای این مهم مکانی اختصاص یابد تا برای مشکلات راه حلی اندیشیده شود.

وی اظهار داشت: هنر پیشگیری بالاتر ازدرمان است. کارمندان و مدیران حراست باید در این حوزه تلاش کنند تا اصولا دزدی صورت نگیرد نه آنکه پس از دزدی درصدد برآیند عامل آن را کشف کنند، کار باید ریشه ای انجام شود.

وی افزود: پدافند واقعی آن است که به جای این که از دیگران فرمول بگیریم راه حل های مخصوص به خود را اجرا کنیم و همه این دستورات در کتاب مقدس ما آورده شده است مشکل جهان خواران این است که نه تنها دین ما بلکه ادیان خودشان را هم قبول ندارند.

داوود احمدی نژاد در پایان با آرزوی موفقیت برای سازمان بهزیستی گفت: هدف کمیته پدافند غیر عامل پیشگیری در زمینه های اساسی و مورد نیاز ملت از راه غیر نظامی و است.

در ادامه این مراسم شمس ریاست حراست کل کشور ضمن تجلیل از حماسه سازان انقلاب تصریح کرد: لازمه کار اجرایی به ویژه در حوزه حراست درایت و خردمندی است، انسان نمی تواند درست بیاندیشد ولی درایت نداشته باشد شرط اصلی در اجرای درست خدمات آن است که به صورتی عقلانی رفتار کنیم.

شمس در ادامه گفت: باید در سازمان تلاش شود نا برنامه های عالی به نتیجه برسد و با برنامه ریزی پیش رفت زیرا جامعه ای موفق است که دارای بصیرت باشد جامعه بدون بصیرت، مسیر منحرفی را طی خواهد کرد.

رئیس حراست کل کشور گفت: در طی چند ماه از 23 خرداد حوادث مختلفی رخ داده است که علت آن ها بی بصیرتی بوده است چرا که امام علی (ع) می فرماید هر که بصیرت را از دست بدهد راهش ناروا ست.

وی گفت: کار همکاران در بهزیستی تلاش برای زندگی بهتر مردم است و کار حراست بیشتر در ارتباط با مردم است از همین رو حراست باید از عوامل پیشتاز در عرصه اجرای فرامین رهبری باشد.

شمس با ذکر حدیثی از امام صادق ادامه داد: با نگاه عبادی می توان به کار خود برکت داد. کار در بهزیستی دارای سختی ها و مرارت های خاص خود است، یتیمان بخشی از گروه هدف بهزیستی هستند که آموزش به آنها در باره نحوه زندگی کردن از هنرهای والا مردان بهزیستی است. همچنین نقش دیگر سازمان بهزیستی ایجادامید نسبت به افراد خاصی است که بنا بر ناتوانی هایشان به بهزیستی مراجعه می کنند.

وی در ادامه به روند حوادث بعد از انتخابات پرداخت و گفت: در طول این مدت ما با جنگ نرم دست به گریبان بوده ایم، در طول30 سال گذشته بارها شاهد انواع و اقسام جنگ های سخت بودیم که با موفقیت کشور عزیزمان ایران خاتمه یافت ولی در جنگ نرم شرایط گونه دیگری است.

شمس در مورد وظیفه کارمندان حراست در این مقطع حساس زمانی گفت: در سیستم اطلاعاتی و اداری وظیفه مهمی وجود دارد و حراستی ها باید در ابتدا ارکان اساسی خود را تعریف کنند و خارج از سازمان و فرمایشات رهبر عمل نکنند هر دولتی باید تلاش کند تا سازمانش ارتقا یابد برنامه هایی اصولی ارائه دهد و نقش آفرینی انجام دهد.

وی افزود: وظیفه حراستی ها مراقبت، نظارت و مشارکت در مجموع امور راهبردی سازمان است و این امر تحقق نمی یابد مگر با حمایت و اعتماد دوجانبه. پیشگیری مهمترین وجهه کار حراست است حراست باید خود را در جایگاه پاسخگویی ببیند.

در پایان، سردار جوانی معاونت اداره امور سیاسی حوزه نمایندگی  ولی فقیه در سپاه در ادامه این مراسم با تشریح وقایع روز در ایران تصریح کرد: تمامی وقایع پس از انتخابات توطئه از پیش طراحی شده بود و دشمنان ما 10 سال از قدرت سخت استفاده کردند و به این نتیجه رسیدند که جمهوری اسلامی نظامی است که ریشه در باورهای مردم دارد و نظامی که شعارش الله اکبر و پشتوانه اش مردم هستند هیچ گاه ساقط نمی شود برای همین دشمن با مطالعه پیش آمد و از افرادی که در انقلاب نقش داشتند سود برد.